Mobil Ödeme Bozdur

  1. Ebozdur.com
  2. Mobil Ödeme Bozdur
Mobil Ödeme Bozdur
Bir sonraki satışınızda genel bilgilerinizi (ad soyad, email, iban v.s) çerezler yardımıyla kaydederiz. Silmeniz için çerezlerinizi temizlemeniz yeterlidir.

 1TL = 0.50TL


Mobil Ödeme Yöntemi Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Günümüzde, iletişim araçları geliştikçe, gelişen iletişim araçları ile birlikte, bu araçların sağlamış olduğu kolaylıklar da gelişmektedir. Bundan önceki dönemlerde, sadece cebimizdeki parayla alışveriş yapabiliyorken, zamanda banka ve kredi kartları, sanal cüzdanlar, mobil ödeme seçenekleri, ödeme kolaylığı ve kampanyaları sağlamaları açısından nakit paradan çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Mobil ödeme sayesinde pek çok alışveriş sitesinden nakit ya da kredi kartı kullanmadan mobil ödeme seçeneğinizi aktif ederek ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Operatörler tarafından sağlanan bu hizmet sayesinde, çeşitli iş yerleri ve alışveriş siteleriyle yaptığı anlaşmalar çerçevesinde ödemenizi yapabiliyorsunuz. Almış olduğunuz ürünün değeri ise sizin mevcut ya da bir sonraki hesap döneminize yansıtılarak tahsil ediliyor. Nakit para, kredi kartı ya da başka bir ödeme aracı kullanmadan, sadece size gönderilen bir onay SMS’i le ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz sağlanmaktadır. Bu şekilde dilerseniz alışveriş yapabilir, dilerseniz nakite ihtiyacınız olduğu zamanlarda mobil ödeme nakite çevirme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 

Mobil Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Yaptığınız bir alışveriş sonrasında ödeme noktasına geldiğinizde, mobil ödeme seçeneğini seçtiğiniz takdirde, anlaşmalı iş yeri ya da alışveriş sitesi, sistem üzerinden size bir SMS yollayacaktır. Ya da size bir numara verecek ve bu numaraya SMS atmanız istenecektir. Siz bu SMS’i attıktan sonra telefonunuza gelen ona kodunu ödeme noktasındaki yetkiliye bildirerek, eğer internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız ilgili yere yazarak ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. Böylelikle ödemenin tutarı faturanıza yansıtılıyor. Eğer faturasız hat kullanıyorsanız, hesap bakiyeniz yeterli ise, bakiyenizden düşülmektedir. Yine, mobil ödeme ile nakit seçeneğini kullandığınızda da, nakit tutarınız hesabınızdan düşmekte ya da faturanıza yansıtılmaktadır. 

Mobil Ödeme Açma Yöntemleri Nelerdir?

Mobil ödemeyi Türkiye’de Vodafone, Türkcell, ve Türk Telekom üyesi olduğunuz üç ayrı operatörden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler için Türk Telekom’da MOBILODEME KAYIT yazarak 5555 numaralı servise kısa mesaj atabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Ödeme aylık limiti maksimum 500 TL’dir.  Ayrıca her bir ödeme için atacağınız mesajda sizden vergiler dahil 50 kuruş kısa mesaj bedeli alınacaktır.

Vodafone abonesi iseniz, MOBILODEME AC yazarak 7878 e kısa mesaj atabilirsiniz. Attığınız kısa mesaj sonrası mobil ödemeniz kullanıma hazır hale gelecektir. Vodafone’da mobil ödeme işlem limitleriniz günlük 100 Türk Lirası, tek seferde 100 Türk Lirası ve aylık maksimum 200 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Ayrıca her göndereceğiniz onay mesajı için vergiler dahil 41 faturanıza yansıtılacaktır. 

Turkcell abonesi iseniz, mobil ödemenizi açmak için 532 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Sizden mobil ödeme için 6 aylık abonelik ücreti talep edeceklerdir. Bu abonelik ücreti ise Turkcell Premium kullanıcıları için vergiler dahil 5,99 Türk Lirası, standart kullanıcılar için vergiler dahil 3,99 Türk Lirasıdır. 

Yukarıda detaylarını açıkladığımız mobil ödemeler sayesinde dilerseniz alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz nakit ihtiyaçlarınız için, mobil ödeme nakit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Birçok alışveriş sitesi herhangi bir ürünü satın aldığınızda farklı ödeme planları sunmaktadır. Özellikle internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde ödeme seçeneklerinin bolluğu işinizi kolaylaştırabiliyor. Son dönemlerin popüler ödeme sistemlerinden birisi olan mobil ödeme ise işlemlerinizi kısa süre içerisinde halledebilmeniz için ideal bir seçenek olarak sizlere sunuluyor. Mobil ödeme yapabilmek için belirli miktarda bakiyeniz bulunması veya bakiye bozdurma işlemi yaptırmanız gerekebilir. Mobil ödeme bozdur seçeneği ile hattınızda bulunan bakiyenizi kısa süre içerisinde bozdurarak alışverişlerde kullanabilir veya ihtiyacınız olan alanlarda faydalanabilirsiniz. Mobil ödeme yaparak işlemlerinizi halledebildiğiniz ve zamandan tasarruf edebildiğiniz gibi sizlere sunulan fırsatları değerlendirmeniz de mümkün olabiliyor. Özellikle mobil ödeme kolaylığı sağlayan firmalar, bu ödeme seçeneği için onlarca fırsat ve kampanya sunabiliyor. Tüm bu kampanyalardan faydalanmak sizin elinizde.

Mobil ödeme yapabildiğiniz alanlar sadece internet üzerinden alışveriş yaptığınız web sayfaları olmadığı gibi çeşitli mağazalarda da geçerliliğini koruyabiliyor. Bunlardan en popüleri ise sinema salonları olabiliyor. Ayrıca çeşitli cafe restoran ve ufak çaplı işletmelerde bu tür ödemeler yapabilmek mümkün. Mobil ödeme bozdur seçeneği ile nakit ihtiyacınızı karşılayarak ödeme yapabileceğiniz gibi nakit paranızı mobil ödeme yapabilecek şekilde bakiyeye çevirerek hesabı kapatabilirsiniz. Tüm bunları kısa süreler içerisinde yapabileceğiniz birçok sistem bulunmaktadır. Mobil ödeme bozdur hizmetini sizlere 7/24 sunan ve ücretsiz destek veren birimler arasından güvenilirlik konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan firmayı tercih edebilirsiniz. Bu konuda bankalar ve çeşitli kuruluşlar hizmet verdiği gibi güvenilir firmalarda kolaylık sağlamaktadır. Nakit paranızı mobil bakiye olarak kullanabilmek veya bunun tam tersini yapmak, birçok alanda işinizi kolaylaştıracaktır. Fırsat, kampanya veya anlık indirimler ile alışveriş keyfinizi iki katına çıkarabilir, dilediğiniz zaman mobil ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.

Teslim süresi "hemen" olan ürünlerde ödemeniz yoğunluğa bağlı olarak 1dk ile 30dk arasında belirttiğiniz banka hesabına gönderilir.
Bu formu doldurup göndererek Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.